Zamówienia online www.ats24.pl

Internetowy system zamówień dla branży optycznej

www.ats24.pl

TRANSPORT GRATIS DO KAZDEGO ZAMÓWIENIA

zobacz

 

  • Zamówienia online - zarejestruj się na www.ats24.pl
  • Francuskie oprawy okularowe
  • Le Tanneur - szyk i elegancja

Menicon

Miru 1 day Menicon Flat Pack 30 szt.

W tygodniku Newsweek Polska nr 12/2016 ukazał się artykuł o soczewkach kontaktowych Miru 1day Menicon Flat Pack

30 szt.

Screen Shot 2016-03-10 at 11.08.22.png - 172.69 KB

Pierwsza na świecie jednodniowa soczewka kontaktowa w płaskim opakowaniu!

Soczewka kontaktowa Miru 1 day Menicon Flat Pack posiada nowe płaskie opakowanie o grubości ok. 1 mm. Jest to najcieńsze na świecie opakowanie soczewek o częstym trybie wymiany nieprzypominające typowego blistra. Jednakże kompaktowość nie jest jedyną zaletą tego produktu, przy jego tworzeniu ważny był również komfort i bezpieczeństwo.

 

Miru 1 day produkowana jest materiału Hioxifilcon A, który charakteryzuje się dużą zawartością wody – aż 57%. Doskonałe właściwości hydrofilowe soczewki i jej zdolność zatrzymywania wody zapewniają większy komfort i zmniejszają uczucie suchości.

 

Funkcjonalność opakowania

Soczewka Miru 1 day Menicon Flat Pack pakowana jest w aluminiowe opakowanie, które zostało zaprojektowane tak, aby wyeliminować frustracje osób noszących soczewki.

Ilustracja 2 pokazuje sposób wyjmowania soczewki z płaskiego opakowania. Opakowanie to eliminuje trzy trudności związane z zakładaniem soczewek: pierwszą z nich jest samo otwieranie blistra – potrzebujemy do tego dużo mniejszej siły niż przy tradycyjnym blistrze. Ponadto, opakowanie Miru 1 day zawiera jedynie 0,2 ml płynu, co ułatwia wyciąganie soczewek i zmniejsza ryzyko rozlania płynu.

 

Drugą trudnością jest określenie strony soczewki kontaktowej W opakowaniu Miru 1 day soczewka zawsze ułożona jest zewnętrzną stroną do góry dzięki opatentowanej i nowoczesnej technologii. Umożliwia to wyciągnięcie soczewki jednym płynnym ruchem bez problemu ze zidentyfikowaniem strony i bez potrzeby szukania oznaczeń zapobiegających założeniu ich niewłaściwą stroną.

 

Trzecią kwestią jest utrzymanie kształtu soczewki. Kiedy soczewka Miru 1 day trzymana jest na palcu wskazującym wewnętrzną powierzchnią do góry, jest ona stabilna. Zalety te w znacznym stopniu ułatwiły zakładanie soczewek.

 

Zmniejszenie zanieczyszczenia mikrobiologicznego

Największe ryzyko zabrudzenia jednodniowych soczewek kontaktowych wiąże się z ich zakładaniem. Budowa opakowania uniemożliwia dotknięcie wewnętrznej powierzchni soczewki dzięki czemu chroni przed zanieczyszczeniem mikrobiologicznym.

Badanie in vitro potwierdziło przyleganie kolonii mikrobiologicznych do wewnętrznej i zewnętrznej powierzchni testowanych popularnych soczewek kontaktowych pakowanych w tradycyjne blistry W przypadku soczewek Miru 1 day przyleganie kolonii widoczne było jedynie na zewnętrznej powierzchni, natomiast na wewnętrznej powierzchni nie zaobserwowano ich. W ten sposób autorzy badaniawykazali skuteczne zmniejszanie ryzyka zanieczyszczenia mikrobiologicznego soczewek Miru 1 day za sprawą płaskiego opakowania.

 

Pozostałe zalety płaskiego opakowania

Przy jednodniowych soczewkach kontaktowych pakowanych w tradycyjne blistry pacjenci mogli wykorzystywać blister jako pojemnik na soczewki i zakładać je ponownie następnego dnia zwiększając tym samym ryzyko bakteryjnego zapalenia rogówki. Jako że soczewka Miru 1 day umieszczona jest w płaskim opakowaniu zawierającym ok. 0,2 ml płynu i nieposiadającym kształtu blistra, powyższa praktyka jest fizycznie niemożliwa. Ponadto opakowanie soczewek Miru 1 day nawiązuje do dobrze wszystkim znanego produktu jednorazowego użytku: plastra opatrunkowego. Taki design i kształt mają na celu zapewnienie ścisłego przestrzegania zaleceń dotyczących noszenia szkieł kontaktowych.

Dzięki kompaktowym rozmiarom łatwo przechowuje się go w torebce, portfelu, itd., co jest szczególna zaletą podczas podróży, uprawiania sportu i przy innych okazjach.

Zbiorcze opakowanie Miru 1 day zawiera 30 soczewek o objętości około dwóch-trzecich do połowy typowego blistra jednodniowych soczewek kontaktowych. Eliminuje to potrzebę posiadania dużych powierzchni magazynowych wśród sprzedawców detalicznych i lekarzy, którzy to mogą wystawiać je w atrakcyjny sposób na mniejszej powierzchni.

 

Podsumowując: soczewki kontaktowe Miru 1 day Menicon Flat Pack to nowa jakość wśród jednodniowych soczewek kontaktowych i gwarancja bezpieczeństwa oraz higieny dla wszystkich, nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Płyn SOLOCARE AQUA® (2)

SCA 360ml EuropeanoWielofunkcyjny płyn do miękkich soczewek kontaktowych i pojemnik na soczewki zapewniają’ czystość i komfort przez cały dzień.

Dodatkowe nawilżanie i działanie antybakteryjne z systemem SOLOCARE AQUA®.

Umożliwimy pacjentom większy komfort noszenia soczewek przez cały dzień.

Wielu użytkowników soczewek kontaktowych, zarówno nowych, jak i doświadczonych, odczuwa podrażnienia i suchość oka pod koniec dnia oraz podczas codziennych czynności takich, jak oglądanie TV, praca przy komputerze, przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych. Rozwiązanie jest proste - wystarczy skorzystać z lepszej jakości płynu do soczewek.

 

SOLOCARE AQUA® to najwyższej jakości wielofunkcyjny płyn do soczewek kontaktowych ze specjalnie opracowaną formułą“’ dla każdego rodzaju miękkich soczewek, w tym soczewek hydrożelowych, który zwalcza najczęstsze przyczyny uczucia dyskomfortu podczas noszenia.

Unikatowy system HydroLock® i pojemnik na soczewki z systemem MicroBlock® współpracują’ ze sobą’, by zatrzymać 90% więcej wilgoci i utrzymać higieniczne warunki dla dodatkowego komfortu i przyjemności noszenia soczewek przez cały dzień.

 

 

SOLOCARE®, MicroBlock®, HydroLock® są zarejestrowanymi znakami handlowymi firmy Novartis AG wykorzystywanymi na licencji przez Eye Shelter SA

 

NOWOŚĆ! Soczewki Miru 1Month Menicon

Miru 1Month Menicon zapewniają wyjątkowe nawilżenie oka, zwiększając komfort noszenia przez cały dzień. Unikatowa technologia MeniSilkTM i powłoka NanoglossTM sprawiają, że miesięczne soczewki Miru 1Month Menicon to jedne z najbardziej zaawansowanych klinicznie soczewek silikonowo-hydrożelowych na świecie.

Technologia MeniSilkTM umożliwia przepływ tlenu przez całą soczewkę, dzięki czemu oko oddycha i zachowuje zdrowie. Zapewnia również dodatkowe nawilżenie, co podnosi komfort noszenia soczewek i dłużej utrzymuje je w czystości.

Powłoka NanoglossTM sprawia, że powierzchnia soczewek Miru 1Month Menicon jest bardziej gładka niż w innych soczewkach silikonowo-hydrożelowych. Dzięki temu skuteczniej redukuje osad bakteryjny, zwiększając komfort i ostrość widzenia.

 

Do soczewek Miru 1Month Menicon zalecamy stosowanie płynu wielofunkcyjnego SOLOCARE AQUA®

 

Aby zapoznać się ze szczegółowymi parametrami pobierz broszurę informacyjną:

Informacja Handlowa - Miru 1Month Menicon

 

 SOLOCARE AQUA® jest zarejestrowanym znakiem handlowymi firmy Novartis AG  wykorzystywanym na licencji przez Eye Shelter SA.